День культури читання у дитячих бібліотеках


23 . 10 . 2018


День культури читання у дитячих бібліотеках 

23 жовтня в Центральній міській дитячій бібліотеці і бібліотеках-філіях №1-8 пройшов загальносистемний День культури читання «До світла, до книги, до знань», мета якого поглиблення знань читачів про книгу, формування культури читання, навчання самостійному пошуку інформації. 

Урок-вікторина  «Про те, як створювались книги» для  маленьких пізнайчиків  – читачів-учнів 3-4 класів Центральної міської дитячої бібліотеки, допоміг дізнатися про історію появи книги, якою вони користуються зараз. Читачі із задоволенням розставляли книги на стелажах, знаходили «літню» книгу та найновішу у нашій  бібліотеці. Із захопленням передивились  презентацію, з якої  дізнались, коли і де з’явилися перші книги, якими вони були.

 

Для читачів-учнів 5-6 класів презентовано бібліографічний нарис «Учитель, герої і поет…» (до 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського, українського педагога, письменника). Яскраво оформлена бібліографічна продукція – пам’ятка-рекомендація «Що читати сучасним дітям», закладки по прищепленню культури читання ознайомили учнів з правилами читання книг та періодичних видань, з творами сучасних українських авторів.  Для читачів, які цікавляться новими виданнями, підготували інформаційний список нових надходжень.

 

Бібліотекарі філії № 2 для своїх читачів провели бібліоурок  «Будеш правильно читати–будеш все на світі знати», під час якого діти ознайомились з комплексом  навичок в роботі з книгою.

 

 У бібліотеці-філії № 3 для малечі  створили особливу, загадкову, казкову атмосферу-провели екскурсію  бібліотекою  «Мандрівка книжковим містом». Для користувачів 5-6 класів була проведена інноваційна форма навчання –бібліографічний вояж «Мудріші від казки словникові підказки», де мова йшла про види і типи словників, як один із видів довідкової літератури.

 

Маленьких відвідувачів бібліотеки-філії № 4 ознайомили  з правилами користування книгою та дбайливого ставлення до неї.  Діти з цікавістю слухали розповідь про шлях книги від наскальних малюнків до сучасної книги, відповідали на питання вікторини «Чи дружите ви з казкою?», а також із захопленням подивилися лялькову виставу  «Звірята лікують книгу». У бібліомандрівку «Скарбниця мудрості та знань» вирушили учні 5 класу. Читачів  зацікавила розповідь бібліотекаря про кам’яні, глиняні, воскові, берестяні книги, книги з папірусу та пергаменту. Під час бібліомандрівки діти познайомилися з бібліотеками давнини та сучасними сховищами книг у різних країнах світу.

З  молодшими школярами  бібліотеки-філії № 5 був проведений бібліотечний  урок «Вчимося бути  читачами». Діти  дізналися багато цікавого про бібліотеку,  грали в літературні  ігри  «Казка-сюрприз» та «Пазл» .

З метою донесення до користувачів  інформації про важливість та необхідність такої справи, як читання у бібліотеці-філії № 6  були оформлені пам’ятки-підказки «Як читати книгу?» та «Як читати художню літературу?», проведено інформаційні хвилинки  «Як стати книзі другом?».

Для учнів 4 класу в  бібліотеці-філії №7 було проведено театралізований урок «Книга розповідає про себе», під час якого читачі дізнались про правила культури читання, як поводити себе з книгою.  Дітей запросили подивитись міні-виставу «Книга шукає друзів» та пограти в гру « Що буває в бібліотеці?». Як не потонути у різноманітному потоці інформації,  та  вмінню працювати з книгою дізнавались учні  7 класу під час бібліотечного уроку «Інформаційна культура особистості». Також читачі переглянули цікаві відеоролики «Дивовижні факти про книгу», «Корисні підказки. Увага! Інтернет». Урок допоміг зрозуміти, що книга і Інтернет - друзі, які доповнюють один одного.

 

Театралізований  бібліотечний урок «Пригоди Незнайка у бібліотеці» для учнів 2 класу підготували  у бібліотеці-філії №8. Учні з інтересом переглянули міні-виставу театру ляльок «Жар-птиця», згадали правила користування бібліотекою та книжками, виконували завдання під час літературних відео-конкурсів на знання назв відомих казок та їх авторів. Учні 7 класу стали учасниками бібліотечного уроку-тренінгу «Книги, які знають все». Вони не тільки переконалися у необхідності та перевазі користування довідковою літературою, а й намагалися на практиці визначити, в якій енциклопедії відшукати відповідь на завдання, який словник допоможе розтлумачити чи перекласти потрібне слово, в якому довіднику можна знайти походження назв населених пунктів.

 

День культури читання закінчився, але читання продовжується, воно завжди разом із вами, зовсім близько – ось тут, у наших бібліотеках!

 

 

 


Долучайтеся!