Плануємо роботу бібліотек на наступний рік


21 . 11 . 2019


 

    20 листопада 2019 року в Центральній міській дитячій бібліотеці проведено семінар-нараду «Основні напрями і зміст роботи з користувачами на 2020 рік». Цього року в роботі семінару взяли участь 37 бібліотечних працівників  ЦМДБ і бібліотек-філій, серед яких були не тільки керівники і провідні фахівці структурних  підрозділів, а й молоді фахівці та бібліотекарі, які нещодавно працюють в нашому закладі.

   З вітальним словом до учасників професійного заходу звернулися начальник Управління культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради В.О. Кондрашов та в. о. директора комунального закладу культури «Кременчуцька міська Централізована бібліотечна система для дітей» І. В. Вологодська, які від імені директора Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного Л. І. Митрофанової провели церемонію нагородження учасників обласного професійного конкурсу «Comics from books» (комікси від книг). Грамоту за перемогу в обласному конкурсі і цінний подарунок від його організаторів вручено завідувачу  відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів ЦМДБ О. О. Слишик  (конкурсна робота за книгою О. Волкова « Чарівник смарагдового міста»), 9 інших учасників конкурсу  отримали подяки і сувеніри.    

   У своїй промові начальник Управління культури і туризму також розповів про можливі зміни  функціонування спеціалізованих бібліотек для дітей в умовах адміністративно-територіальної реформи та підкреслив, що сьогодні спеціалізовані дитячі бібліотеки як центри духовного розвитку дитини є важливою невід’ємною складовою культурного простору громади міста і потребують захисту у сфері підтримки дитячого читання та своїх прав на самостійне існування.

   Про заходи, які планують організувати та провести в наступному році Національна бібліотека України для дітей, Полтавська обласна бібліотека для дітей ім. Панаса Мирного, та про  участь в цих заходах дитячих бібліотек системи розповіла заступник директора ЦБС для дітей –  Т. Ю. Сіренко. У форматі консультації-огляду були висвітлені інші важливі питання : основні напрями і  завдання роботи бібліотек, основні показники роботи ЦБС для дітей, бюджет робочого часу на рік.

        Під час консультації «Методичне забезпечення бібліотечної діяльності» завідувач відділу методичної роботи, інновацій і бібліотечного маркетингу ЦМДБ О. І. Приходько розкрила зміст роботи відділу з напрямків:  проведення   заходів з підвищення кваліфікації, зокрема семінару-ділової гри «Портрет конкурентоспроможної сучасної бібліотеки»; організація професійого конкурсу «Ігроманія» (створення та виготовлення авторського проєкту розвиваючої настільної гри для залучення користувачів); методичний супровід реалізації різних видів бібліотечних інновацій, зокрема, «куплених» на Міжрегіональному ярмарку «Бібліокре@тив-2019»;  розвиток проєктно-грантової діяльності; використання сучасних інструментів бібліотечного маркетингу в діяльності бібліотек.  

  Учасники семінару отримали консультації завідувачів спеціалізованих відділів ЦМДБ на допомогу плануванню роботи з користувачами за наступними розділами плану:

- Формування, використання, зберігання бібліотечного фонду

(зміст виступу: основні завдання, зміст роботи; переведення фонду художньої літератури на УДК; передплата періодичних видань; планові списання книг і періодичних видань; планові перевірки фонду; участь у моніторингу «Незадоволений читацький попит на дитячу літературу в спеціалізованих бібліотеках України для дітей) – Л. П. Карпенко, завідувач відділу формування бібліотечних фондів і каталогізування документів.

- Інформаційно-бібліографічне обслуговування користувачів

(зміст виступу: основні завдання в сучасних умовах бібліотечного простору; формування медіаграмотності користувачів-дітей; перегляд і обговорення соціального відеоролика із застереженням підлітків від небезпечних ризиків в Інтернеті; загальносистемні комплексні заходи; літературні дати року) – А. В. Кравченко, завідувач відділу довідково-бібліографічної та інформаційної  роботи.

- Соціокультурна діяльність

(зміст виступу: державні, міжнародні пам’ятні дати в річному плані роботи бібліотеки; загальносистемні масові заходи; участь в загальноміських заходах і фестивалях; новий формат проведення конкурсів, акцій для дітей; реалізація інноваційних ідей  у форматі загальносистемних масових заходів: Бібліокре@тив –2019;  виконання бібліотекарями  вправ, практичних завдань за допомогою роботи в малих групах з подальшим використанням напрацьованого в масовій роботі з читачами)  – І. Я. Мірошниченко, завідувач відділу реклами книги, організації дозвілля та розвитку творчих здібностей дітей.

     Про загальносистемні заходи спільно з Всеукраїнським благодійним фондом «Джерело Дніпра» учасники семінару дізналися з інформаційного повідомлення, яке підготувала завідувач сектору відділу  реклами книги, організації дозвілля та розвитку творчих здібностей дітей А. А. Остапенко.

   Поради бібліотекарю в  популяризації творчості письменників-ювілярів, книг-ювілярів року у форматі слайд-шоу надали завідувач відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів ЦМДБ О. О. Слишик і завідувач відділу обслуговування учнів 5-9 класів ЦМДБ О. П. Гордій.

   Головний бібліотекар відділу формування фондів і каталогізування документів ЦМДБ Є. В. Махно підготувала інформаційний огляд-презентацію, в якому розповіла про рейтинги престижних світових та українських літературних премій в номінації «Дитяча книга».

    У ході обговорення учасники професійного навчання  мали можливість обмінятися думками, передати свої враження від почутого і побаченого, висловити свої пропозиції щодо модернізації форм роботи з користувачами.     

     Підводячи підсумки, в. о. директора ЦБС для дітей – І. В. Вологодська відзначила високий професійний рівень і творчий підхід провідних  фахівців ЦМДБ  до підготування консультацій, порад і презентацій, а також подякувала всім бібліотечним працівникам за активну участь у семінарі- нараді, який, на її думку, пройшов плідно і конструктивно.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

   


Долучайтеся!